İMPLANTDER çalışmalarına hız verdi.

İMPLANTDER çalışmalarına hız verdi.

Diş hekimliğinde implant sektörü ve bileşenlerine en üst seviyede hizmet vermek amacıyla kurulan İMPLANTDER, geçtiğimiz günlerde Yönetim Kurulu toplantısı gerçekleştirdi. Yedinci kez toplanan Kurul’da komisyonlar bazında yüksek önem taşıyan gündem maddeleri ele alındı.

Yakınlarda kurulan Dental İmplant Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (İMPLANTDER) sektöre yeni bir soluk getirdiği aşikâr. Mayıs ayından bu yana Türkiye’de hizmet veren önemli implant firmalarını bir çatı altında toplayan dernek, kısa vadede büyümeyi ve sektörde ihtiyaç duyulan projelere imza atmayı hedefliyor.

Derneğin çalışmalarıyla ilgili önemli gelişmelerin yaşandığı son dönemde 26 Kasım Salı günü Bayrampaşa’daki dernek merkezinde Yönetim Kurulu Üyeleri bir araya geldi. Toplantı ya Dernek Başkanı Oğuz Akyüz (Mode Medikal), Kurul Üyeleri Sunay Adem ve Taci Mutlu (Mutlu Dental), Tayfun Kesebir ve Rana Canan (Bioport), Fatih Uysal (UMG Uysal), Salih Şanlı (Şanlılar), Talat Bu- ğur (DTI İmplant Sistemleri), Orhan Meral (EOT), Cüneyt Baştimur (Batı Dental), Genel Sekreter Gökhan Çervatoğlu ve Dernek S.M. Mali Müşaviri Metin Şen iştirak etti. Komiteleşmenin sağladığı avantajla, organize bir şekilde yürüttükleri çalışmalar neticesinde çalışmalarına hız veren derneğin toplantısında çok sayı da konu başlığı gündeme getirildi. Eğitim, Mevzuat, Dış İlişkiler, Basın ve Tanıtım, Fuar ve Kongre, Etik Kurul olmak üzere altı komite; çalışmalarını, projelerini ve hedeflerini masaya yatırdı.

Dernek ve çalışmaları hakkında güncel durum değerlendirmesi yapan Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Akyüz, sektörün ilgisinden memnuniyetlerini dile getirerek, “Şuna inanıyorum ki İMPLANTDER çok kısa bir süre sonra gerek ulusal gerekse uluslararası önemli bir sivil toplum örgütü olacak. Bundan hiç şüphem yok.

Her şeyden önce İMPLANTDER, çok kaliteli üyelerle sektörün değerlerini bir araya getirmiş durumda.Derneğimize üyelik konusunda sektörden ciddi anlamda bir ilgi var. Gösterilen bu ilgiden dolayı mutluluk duyuyoruz. Çok kısa zamanda çok önemli işler yaptığımıza inanıyoruz. Sektör adına hem kalite hem de hizmet konularının en iyi seviyeye gelmesi için çalışmalarımız yoğun bir süreçte devam ediyor.

Diğer kardeş derneklerden, Sağlık Bakanlığı’ndan ve Türk Dişhekimliği Birliği Yöneticileri tarafından çalışmalarımızın olumlu karşılanması ise bizlere farklı bir gurur yaşatıyor.İMPLANTDER olarak çok ciddi hedefler belirleyip bunları en kısa zamanda hayata geçirebilmek üzere, diş hekimliği sektöründe hizmet veren tüm özel ve kamu kurumlarıyla birlikte çalışıp bu hedeflere başarılı bir şekilde ulaşmak için çaba sarf ediyoruz.

Tüm Dernek Üyelerimize, Genel Sekreterimize ve derneğimizle ilgili bize her anlamda destek veren kurumlara gönülden teşekkür ederim” dedi.