İMPLANTDER KURULUŞUNUN 6. YILINDA MUHTEŞEM BİR ORGANİZASYON VE DÜNYA ÇAPINDA BİR KONUKLA TÜM MİSAFİRLERİ AĞIRLADI

İMPLANTDER KURULUŞUNUN 6. YILINDA MUHTEŞEM BİR ORGANİZASYON VE DÜNYA ÇAPINDA BİR KONUKLA TÜM MİSAFİRLERİ AĞIRLADI

İMPLANTDER, kuruluşunun 6. yılında muhteşem bir organizasyon ve dünya çapında bir konukla tüm misafirlerini ağırladı.

Ülkemizin dental implant alanındaki tek sivil toplum kuruluşu olan Derneğimiz, üstlendiği misyonla 12 Nisan 2019’da Dünya çapında birçok başarıya imza atmış, diş hekimliğinin sayılı protez ve periodontoloji uzmanlarından Prof. Dennis Tarnow’u sizlerle buluşturdu.

İstanbul Pullman Otel kongre merkezinde düzenlenen ve tüm gün süren etkinlikte, Dr. Tarnow “Çekim Soketi Yönetiminde İmmediyat ya da Gecikmeli Yükleme” ile “Kompleks Vakalarda Multidisipliner Tedavi” konularındaki bilgi, birikim ve tecrübelerini tüm misafirlerimizle interaktif olarak paylaştı.

Bilimsel etkinliğimizin yanı sıra 1.800 m²’lik İMPLANTİST-EXPO fuaye alanında sponsor firmalarımızın yer aldığı standları da ziyaret eden misafirlerimiz, implant sektörünün yeniliklerini inceleme imkanını da bulmuş oldular.

 

Aynı Tarihlerde 2 Muhteşem Organizasyon…

İMPLANTİST-EXPO 2019 ‘la aynı tarihlerde yapılan ve oldukça yakın lokasyonda düzenlenen İDEX 2019 İstanbul Ağız Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarını da ring seferlerimiz sayesinde tüm ziyaretçilerimiz aynı anda ziyaret edebilme imkanı bulmuş oldular.

 

DR. DENNIS TARNOW

New York Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji ve İmplant Diş Hekimliği Bölümü eski Profesörü ve Başkanı olan Dr. Dennis Tarnow, Periodontoloji ve Prostodonti sertifikasına sahiptir ve Amerikan Periodontoloji Kurulu Diplomatıdır.

     New York City'de çok özel disiplinler arası özel bir pratiğe sahip olmuş ve New York Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde kendi adını taşıyan bir kanatla onurlandırılmıştır. Perio-prostodonti ve implant diş hekimliği üzerine iki yüz yirmi beşten fazla makale yayınlamıştır ve biri Tek Diş İmplantı başlıklı olmak üzere dört ders kitabının ortak yazarlığını yapmıştır. Amerika Birleşik Devletleri'nde ve uluslararası olarak kırk beşten fazla ülkede kapsamlı konferanslar vermiş olan Dr.Dennis Tarnow, uzun ve seçkin kariyeri boyunca aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok ödülün de sahibidir.

  • Amerikan Periodontoloji Akademisi'nden Usta Klinisyen Ödülü,
  • New York Üniversitesi'nden Yılın Öğretmeni Ödülü
  • 2015'te Amerikan Prostodontistler Koleji'nden Seçkin Öğretim Üyesi Ödülü
  • Amerikan Estetik Diş Hekimliği Akademisi'nden Yaşam Boyu Başarı Ödülü

Dr.Dennis Tarnow şu anda halen Columbia School of Dental Medicine'de Periodontoloji Klinik Profesörü ve İmplant Eğitimi Direktörlüğü yapmaktadır.