Oğuz AKYÜZ

Oğuz AKYÜZ
İMPLANTDER

Değerli diş hekimliği sektör temsilcileri ve kıymetli hocalarımız,

Temelleri 2013 yılında atılan İMPLANTDER; üretici firmalar ve global markaların ithalatçı üyelerini aynı çatı altında toplamayı başarmış, objektif bir yönetim anlayışı ile diş hekimliği sektörüne değer katan güvenilir ve güzide bir sivil toplum kuruluşu olmayı başarmıştır.

İMPLANTDER kurulduğu günden bu yana Kamu Kurumları, Bakanlıklar ve özel sektör paydaşları ile yaptığı çalışmalar sayesinde ülkemizde son yıllarda tüketim oranı hızla yükselen dental implant sektöründe gösterdiği etkin faaliyetlerle mesleki ve kaliteli hizmet algısını yükseltmiştir.

Sanayi Bakanlığı’nın dental implant ürünlerinin orta ve yüksek teknoloji ürün grup listesinin alınmasını sağlamış, Sağlık Bakanlığı ÜTS (Ürün Takip Sistemi) zorunlu standartlarıyla üretici ve ithalatçı markalarını güvenli ürün standartlarına ulaştırmış, Ticaret Bakanlığı ile sahte ve kaçak implantlarla ilgili haksız rekabeti engellemek için sektöre öncülük etmiş, Türk Diş Hekimliği Birliği ile dental implantoloji alanında Türkiye genelinde 100’ün üzerinde mesleki eğitimler düzenleyerek hizmet kalite anlayışını arttırmış olmanın gururunu yaşamaktayız.

Dünyayı etkisi altına alan pandemi ile global ekonomi hızla değişmekte ve dalgalanmaktadır. Türkiye dört saatlik uçuş alanı içinde 1,6 milyar nüfusa ve 30 trilyon dolarlık pazara sahip bir bölgenin merkezindedir. Ülkemizde dental implant tedavileri hizmet kalitesinin dünya standartlarını aştığını ve tedavi ücretlerinin daha ekonomik olması sebebiyle bölgesinde çok daha büyük pay alacağından eminiz. Bu başarıda Türk hekimlerimizin ve akademisyenlerimizin üstün çalışması ve başarısı göz ardı edilemez.

İMPLANTDER Yönetimi olarak ülkemizin dental implant uygulamalarında hak ettiği payı alabilmesi, hizmet ve kaliteli ürün standartlarını yükseltmesi için üzerimize düşen sorumluluğun bilincindeyiz.

İMPLANTDER ailesi olarak tüm bu hedeflere ulaşmak için göstereceğimiz gayretlerde öncelikle üyelerimize ve tüm sektör paydaşlarımıza verdikleri destekler için şükranlarımızı sunarız.

Saygı ve sevgilerimle:

Oğuz AKYÜZ

İMPLANDER Yönetim Kurulu Başkanı