ÜTS’DE GERİ SAYIM BAŞLADI

ÜTS’DE GERİ SAYIM BAŞLADI

ÜTS sağlık sektöründe olduğu gibi implant sektörü için de önemli bir adım olacak…
İMPLANTDER, ÜTS projesinin etkinliği ve yararına olan inancımızla tüm çalıştaylara aktif olarak katılmış, TİTCK tarafından uygulama aşamasında seçilen pilot dernekler arasına girmiştir. Çalıştay sonuçları başta üyelerimiz olmak üzere çeşitli mecralarda sektörümüzde paylaşılmaktadır.

Ürün Takip Sisteminin 12 Haziran 2017 itibari ile tıbbi cihaz firmalarının kullanımına açılması ile birlikte üyelerimizi konu hakkında bilgilendirmek ve teknik ayrıntılarına ilişkin bilgi aktarmak amacıyla 6 Haziran 2017 tarihinde bir toplantı düzenledik.

Toplantımıza katılan Nişantaşı Üniversitesi Optisyenlik Bölümü öğretim görevlisi Murat Dibi ÜTS geçiş sürecini özetleyen bir sunum yaptıktan sonra Optisyenlik sektörünün ÜTS deneyimlerini paylaşarak üyelerimizin sorularını yanıtladı. Dental implantlar için 01.01.2017 tarihinde başlayacak takip süreci öncesi İMPLANTDER üyelerine her konuda destek vermeyi sürdürmektedir. Üyelerimizin ÜTS sistemine geçiş sürecinde işlemlerini kolay ve hızlı yürütebilmelerini sağlamak için Derneğimiz konusunda uzman firmalardan hizmet teklifleri alarak üyelerine sunmuştur. Üyelerimizin konuyla ilgili olarak karşılaştığı tüm soru ve sorunlar dernek sekreteryasınca anında cevaplanmaktadır.